• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

DERNEĞİMİZ BANKA HESAP NUMARALARI

                   DERNEK YILLIK ÖDENTİSİ : 60TL                                                    

DERNEK HESABI :TC ZİRAAT BANKASI 64431512-5005   1402-Pozcu şubesi Mersin  İBAN :TR97 0001 00140264 4315 1250 05 
Üyelik Girişi
OKULDAŞLARIMIZ NERELERDE
BAL
 
  
 
 ALİ TÜRKOĞLU
 0533 7257144
          MERSİN
aliturkoglubalci@gmail.com
 
Gerçek BAL yemek
isterseniz 
Okuldaşlarımızdan 
Ali Türkoğlu'nun
 Ballarından
alınız. 
PETEK BAL:1 Kg:45 TL
SÜZME BAL:1KG:35 TL
 TOPTAN 1 TENEKE BAL :
650 TL OLARAK VERİLECEKTİR...  

BALIMIZ GARANTİLİDİR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret394506
İNOX ÇELİK KAPILARI

 
 
  
 
 
  
 
 
 

 BURADA

HER GÜN

YAYIMLANACAK

REKLAMLARINIZA 

2014 YILI İÇİN

100(Yüz)TL.

ÜCRET

ALINACAKTIR

 

HACI DEMİRCİ
HACI DEMİRCİ(69)1959 Elbistan doğumlu olan Demirci, Mersin Öğretmen Okulu’nu bitirdi. 1979’da Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi’nde yükseköğrenimini tamamlayan sanatçı, çeşitli eğitim kurumlarında sanat eğitimciliği yaptı.

 

Siyah Kalem Sanat Galerisi’ni yöneten Hacı Demirci, bugüne kadar İzmir, Ankara, Mersin, Aksaray ve Antakya’da birçok kişisel ve karma sergiye katıldı. Çalışmalarına Ankara’daki özel atölyesinde devam eden sanatçının eserleri, çeşitli kurum ve özel koleksiyonlarda yer alıyor.
Kültür Bakanlığı’nın “Türkiye Resimleniyor Projesi” kapsamında Aksaray’ı resimleyen sanatçı, Kültür ve Ulaştırma Bakanlıklarının, “Tarihi Tren Garları Resimleniyor” ortak projesi kapsamında da İzmir Selçuk Tren Garı'nı tuvale aktardı. Elini fırça gibi kullanarak resim yapan Ressam Hacı Demirci, Sanko Sanat Galerisi’nde, 'Kapadokya’dan İzlenimler' adını verdiği 19’ncu kişisel resim sergisini açtı.
Eğitim kurumlarında sanat öğretmenliği de yapan Ressam Demirci, tuval üzerine akrilik boya ile yaptığı 25 eserin yer aldığı Kapadokya İzlenimler isimli sergisini Sanko sanat Galeresi'nde sanatseverlerle buluşturdu. Fırça yerine elini kullanan Ressam Demirci, "Resimlerini doğayı izleyerek yapıyorum. Eserlerinin büyük çoğunluğunu fırça kullanmadan yapıyorum. “Elle resmi çok az sayıda sanatçı yapar. Bende bu teknikle resimlerimi yapıyorum. Elle dokunarak, hissederek yapıyorum” diye konuştu. Resim temalarının değişiklik gösterdiğini kaydeden Demirci, 'kırsal-doğa', 'kırsal-insan' ve' Piri Reis' temalı resimlerinin de olduğunu, ancak eserlerindeki ağırlığının doğa temalı olduğuna vurgu yaptı. Doğayı çok sevdiğini ifade eden Demirci, “Türkiye’de resimle ilgili yanlış anlama var. Resim yapmak süslemek değildir. Resim yaparken samimi olmak gerekir. Doğayı olduğu gibi yabani şekli ile yapmaktır. Ben resimlerimi yabani şekli ile yapıyorum ve soyutluyorum” ifadelerini kullandı. Sanatsal çalışmalarının okul sonrası başladığına dikkati çeken Demirci, asıl ve tek işinin sanat ve sanat eğitmenliği olduğunu da, sözlerine ekledi. 
Sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapmaktan memnuniyetini dile getiren Sanko Sanat Galerisi Seçici Kurul Üyesi Aslı Özen de, farklı bir teknik kullanan ressam Hacı Demirci'nin eserlerini de sergilemekten mutluluk duyduklarını kaydetti. İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet Aykanat ise sanata ve sanatçıya desteği nedeniyle Sanko Sanat Galerisi idarecilerine ve sanatseverlere teşekkür etti. 
Gaziantep gibi sanayi kentinde sanatı da gelişmesi gerektiğini anlatan Aykanat, “Hepimizin içinde duygular vardır. Her aile sanata eğilimli olanları desteklemeli” ifadesini kullandı. 
Konuşmaların ardından, Sanko Sanat Galerisi adına İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet Aykanat, SANKO Holding’in sponsorluğunda bastırılan ve Gaziantep Arkeoloji Müzesi’nin bilimsel yayını olan ‘Belkıs Zeugma ve Mozaikleri’ isimli kitabı sanatçıya armağan etti.Takvim
ATATÜRK

 ÖNDERİMİZ ATATÜRK

 ATATÜRK KÖŞEMİZ
İSTİKLAL MARŞI

GENÇLİĞE HİTABE
ANITKABİR
DEVRİMLERİ
İLKELERİ
HAYATI
RESİMLERİ

GÖÇER REKLAM

 

YARDIMLAŞMA SANDIĞI

 
YARDIMLAŞMA
 
SANDIĞI
 
SİZLERİ 
FAİZ
KISKACINDAN
KURTARIR.
 
DERNEĞİMİZİN
 
BÜNYESİNDE  
KURULAN
 
YARDIMLAŞMA 
SANDIĞINA 
ÜYE OL
 
SEN FAİZSİZ
KREDİ AL, 
BAŞKALARINA DA 
ÖNCÜLÜK ET..! 
 
Hava Durumu
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.13077.1592
Euro8.67138.7060