• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

DERNEĞİMİZ BANKA HESAP NUMARALARI

                   DERNEK YILLIK ÖDENTİSİ : 60TL                                                    

DERNEK HESABI :TC ZİRAAT BANKASI 64431512-5005   1402-Pozcu şubesi Mersin  İBAN :TR97 0001 00140264 4315 1250 05 
Üyelik Girişi
OKULDAŞLARIMIZ NERELERDE
BAL
 
  
 
 ALİ TÜRKOĞLU
 0533 7257144
          MERSİN
aliturkoglubalci@gmail.com
 
Gerçek BAL yemek
isterseniz 
Okuldaşlarımızdan 
Ali Türkoğlu'nun
 Ballarından
alınız. 
PETEK BAL:1 Kg:45 TL
SÜZME BAL:1KG:35 TL
 TOPTAN 1 TENEKE BAL :
650 TL OLARAK VERİLECEKTİR...  

BALIMIZ GARANTİLİDİR
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret394506
İNOX ÇELİK KAPILARI

 
 
  
 
 
  
 
 
 

 BURADA

HER GÜN

YAYIMLANACAK

REKLAMLARINIZA 

2014 YILI İÇİN

100(Yüz)TL.

ÜCRET

ALINACAKTIR

 

ŞEHİT ÖĞRETMEN


 
 Şehit Öğretmen Mahmut Esen (1958 - 1994)
  


Mahmut Esen Gaziantep'te Ömer Humanızlı İlköğretim Okulu'nda silahlı saldırı sonucu iki arkadaşı ile birlikte şehit edildi. Yıllarca emek verdiği kendi öz evlatlarından ayırmadığı öğrencilerinin gözleri önünde öldürüldü. Esen'in öğrencileri uzun süre psikolojik tedavi almak zorunda kaldı. Kendisiyle birlikte ölen arkadaşının da bebeği olacaktı.

Mahmut Esen 1958 yılında Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde dünyaya geldi. Henüz 7 yaşında iken okuyabilmek için ailesinden ayrılarak gurbet acısı çekmeye başladı. Harran Yatılı Bölge Okulu'nda ilkokulu, Diyarbakır Ergani Yatılı Bölge Okulu'nda da liseyi bitirdi. Çok başarılı bir öğrenciydi. Küçük yaşlardan itibaren okuyup öğretmen olmayı istiyordu. Liseyi bitirdikten sonra Mersin Eğitim Enstitüsü'nü kazandı ve orayı da başarıyla tamamladı.


KONYA'DA GÖREVE BAŞLADI
Mersin Eğitim Enstitüsü'nü bitiren Mahmut Esen, Konya'nın Bozkır ilçesi Yelbey köyünde ilk öğretmenlik hayatına başladı. 2 yıl orada öğretmenlik yaptı. Köy halkı tarafından çok sevilmişti.
Orada çocuklara bir öğretmenden çok baba şefkatiyle yaklaşıyor, her türlü sorunları ile ilgileniyordu. Daha yeni mezun gencecik bir öğretmendi. Güler Esen'le evlenmişti ve Konya'da Nihal isimli bir kızları dünyaya geldi.


VATANİ GÖREVİNİ ERZİNCAN'DA TAMAMLADI
Mahmut Esen'in artık askerlik dönemi gelmişti. Konya'dan ayrıldıktan sonra askere gidecekti. Vatani görevini tamamlamak üzere Erzincan'a gitti.
Askerde iken dahi, "Döndüğümde çocuklara nasıl daha iyi eğitim verebilirim?" diye kendi kendine planlar yapardı. Bunları da eşi Güler Esen'le paylaşırdı.


MUŞ'TA ÖĞRETMENLİĞE YENİDEN BAŞLADI
Vatani görevini tamamlayan Mahmut Esen, Muş'un Bulanık ilçesi Yoncalı köyüne atandı. 3 yıl da Muş'ta görev aldı. Burada da Barış isimli bir erkek çocukları dünyaya geldi. Tayini Gaziantep'e çıkmıştı. 8 ay görev yaptıktan sonra Oğuzeli'ne gitti. Orada tam 6 yıl çalıştı. Oğuzeli'nde de Erdinç isimli bir erkek çocukları daha dünyaya geldi. 6 yılı doldurduktan sonra yeniden Gaziantep'e dönüş yaptılar.


OKULDA ŞEHİT EDİLDİ
Gaziantep'te de 4 yılını doldurmuştu Mahmut Esen. Çocukları da büyümüştü. Tarih 4 Nisan 1994'ü gösteriyordu. Okulda görev yaptığı sırada öğrencilerin gözleri önünde iki öğretmen arkadaşı ile şehit edildi. Gaziantep ayağa kalkmıştı bu olay sonrası. Tüm Türkiye'nin dikkatleri Gaziantep'e çevrildi ve günlerce tartışıldı.


KÖTÜ BİR HABER ALACAĞINI HİSSETMİŞTİ
Güler Esen, eşinin şehit düştüğü günün sabahında kendini çok kötü hissediyordu.
İçinde büyük bir karamsarlık vardı. Kendi kendine, "Bugün kötü bir şey olacak. Umarım sevdiklerimin başına bir şey gelmez" diye dua ediyordu. Ancak Güler Esen'in korktuğu başına geldi ve acı haberi birkaç saat sonra aldı. Çok sevdiği eşi artık yoktu.


EŞİ ACI HABERİ HASTANEDE ALDI
Mahmut Esen, artık Gaziantep'e yerleşme kararı almıştı. Yeni ev almışlardı ve onun mutluluğunu yaşıyorlardı. Yeni evlerini boyatacaklardı. Mahmut Esen okula gitmişti. Yeni evlerinde telefonları çaldı.
Güler Esen hemen telefonu açtı. "Güler hanımla mı görüşüyorum?" sorusuna "Evet" cevabı verince, "Eşiniz kaza yaptı. Mahmut bey hastanede" diye karşılık geldi. Ancak karşısında konuşan kişi ağlıyordu. Güler Esen, bu konuşmadan sonra beyninden vurulmuşa dönmüştü ve hemen annesini aradı.


HASTANEYE KOŞTULAR
Annesi ile birlikte hastaneye koşan Güler hanım orada herkese eşini soruyordu. Kimseden cevap alamıyordu. Sonra doktorları gördü ve onlara sordu.
Doktorlar çok üzgündü. Güler Esen'in sorularına sonunda "Eşinizin okulunu silahla taramışlar. Eşiniz de orada ölmüş" diye cevap verdi. Acılı eş bulunduğu yere yığıldı ve uzun süre kendisine gelemedi.


BİRİSİ HAMİLE İKİ ARKADAŞI İLE BİRLİKTE ŞEHİT OLDU
Mahmut Esen Ömer Humanızlı İlköğretim Okulu'nda müdür yardımcısı idi. Saldırgan, Mahmut Esen'i bahçede, diğer iki arkadaşını da sınıfta ders anlatırken öğrencilerinin gözleri önünde şehit etti.


ARKADAŞI ŞAKA YAPIYOR SANDI
Mahmut Esen'in şehit edildiğinde yanında bir arkadaşı vardı. Şaka yapıldığını sandı ve Mahmut'a , "Arkadaşım kalk hadi. İyi rol yaptın" dedi. Ancak ses elmeyince yanına eğildiğinde kanı gördü ve şok oldu. Arkadaşı gerçekten silahlı saldırıya uğramış ve ölmüştü.


MELEK GİBİ BİR İNSANDI
Eşi Güler Esen, Mahmut Esen'i tarif ederken gözleri doluyordu ve O'nun için, "Dünyanın en iyi insanlarından birisiydi. Asla kimseyi kırmazdı.
Yıllarca süren evliliğimiz boyunca asla beni incitmedi. Çocuklarına kızmadı. Öğrencilerini de kendi çocukları gibi görürdü" diye anlatıyor.

 
Takvim
ATATÜRK

 ÖNDERİMİZ ATATÜRK

 ATATÜRK KÖŞEMİZ
İSTİKLAL MARŞI

GENÇLİĞE HİTABE
ANITKABİR
DEVRİMLERİ
İLKELERİ
HAYATI
RESİMLERİ

GÖÇER REKLAM

 

YARDIMLAŞMA SANDIĞI

 
YARDIMLAŞMA
 
SANDIĞI
 
SİZLERİ 
FAİZ
KISKACINDAN
KURTARIR.
 
DERNEĞİMİZİN
 
BÜNYESİNDE  
KURULAN
 
YARDIMLAŞMA 
SANDIĞINA 
ÜYE OL
 
SEN FAİZSİZ
KREDİ AL, 
BAŞKALARINA DA 
ÖNCÜLÜK ET..! 
 
Hava Durumu
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.13077.1592
Euro8.67138.7060